Uromedik_logo (1)

0902 818 313

urolambulancia@gmail.com

AKO SOM BOJOVAL S ED

Napíšte nám ako riešite Vy problém s poruchou erekcie. Radi Vám dáme priestor. Píšte na adresu urolambulancia@gmail.com a úkážte cestu ostatným.

Andrej (48), Bratislava

Priznám sa, fajčím, mám nadváhu a sedavé zamestnanie. Deti odrastené a už sa mi nechce behať cez víkend po prírode ako kedysi s deťmi. S manželkou máme dobrý vzťah, sme spolu už 19 rokov a stále po sebe túžime. V posledných piatich rokoch som však sporadicky zaznamenal slabšiu alebo žiadnu erekciu, aj keď sa manželka „snažila“. Najmä posledný, či ostatný rok je to stále častejšie. Riešime to s rozumom, som dosť pracovne vyťažený a niekedy ani nemám chuť, lebo sa obávam zlyhania. Preto som začal skúšať „rady“ z internetu. Pokúsil som sa o zmenu životného štýlu– dobrá a zdravá strava a pravidelné kvalitné cvičenie určite napomáhajú k správnemu fungovaniu. Pri mojej práci som však vydržal ledva týždeň.

Tak som skúsil „tradičnú medicínu“. Počul som, že obe prírodné liečivá Maca a Tribulus môžu vyprodukovať „zaujímavé“ výsledky. Obe vyzerajú bezpečné a efektívne tak som sa rozhodol ich vyskúšať v práškovej forme. Mali účinok: Bol som veľmi nadržaný – ale žiadna zmena pri dysfunkcii. Bol som príšerne frustrovaný!

Rozhodol som sa otestovať „ťažší kaliber“ rôzne modré a inofarebné pilulky. Nielenže boli drahšie, ale spôsobili mi aj bolesti hlavy a začervenanie – zvyčajné vedľajšie efekty- to všetko kvôli dočasnému efektu! A čo je horšie –  musel som si dôkladne plánovať požitie tabletky; nemohol som byť spontánny. Toto teda nebolo trvalé riešenie, ktoré som hľadal. Neskôr som si uvedomil, že som sa snažil vyliečiť príznaky – symptómy erektilnej dysfunkcie – nie jej príčiny. Takže som sa vrátil späť. Chcel som zistiť ako eliminovať základné príčiny mojej dysfunkcie. Vedel som, že to znamenalo uistiť sa, že môj obeh je celkovo v poriadku. Veď koniec koncov, načo je dobré byť vzrušený, keď váš krvný obeh je zlý a stále sa vám nedarí postaviť ho?!

Videl som v televízii vystúpenie nejakého doktora, ktorý odporúčal novú revolučnú metódu rázových vĺn. Pozrel som to na internete a odhodlával sa navštíviť svojho urológa, aby mi vyšetril orgán a skúsil diagnostikovať príčiny. Teraz už viem, že pravdepodobná príčina je v nedostatočnom zásobovaní môjho orgánu krvou. Mám málo funkčné cievy. Medzi odporúčanými spôsobmi liečby je aj terapia rázovou vlnou. Objednal som sa k špecialistovi, ktorý poskytuje takúto možnosť. Hoci je to dosť drahé, má to mať viac ako 80% účinnosť a priniesť trvalé riešenie. Spočítal som si, že pri počte milovaní za rok, ktoré by som chcel dosiahnuť (a v minulosti to bolo aj dvakrát toľko) má terapia rázovou vlnou stojí asi trojročnú zásobu piluliek.

Určite napíšem aký bude výsledok!

Peter (52), Trnava

Môj urológ mi predpísal tabletku na erekciu, funguje perfektne. Nemám vedľajšie účinky len mi vadí to plánovanie styku. Musím ho užiť nejneskôr pol až hodinu pre milovaním. Už sme si s manželkou dohodli na pevno pár dní v mesiaci, avšak nie vždy to vyjde. Stalo sa mi, že som čakal pripravený na manželku, ktorá sa ale neplánovane zdržala v práci. Kým prišla, zaspal som pri televízore a chuť ma prešla. Bohužiaľ nemôžem potvrdiť, že tabletka účinkuje viac ako 30 hodín. Zatiaľ budem pokračovať s tabletkami, ale sledujem aj iné riešenia. Napríklad rázovú vlnu, ktorú aj vy propagujete.

OTÁZKY A ODPOVEDE