Uromedik_logo (1)

0902 818 313

urolambulancia@gmail.com

ZMEŇ ŽIVOTNÝ ŠTÝL

Vo všeobecnosti je prospešné dodržiavať čo najviac zdravú životosprávu nielen ako prevenciu erektilnej dysfunkcie ale aj všetkých tzv. civilizačných chorôb. Tie v konečnom dôsledku významne prispievajú k vzniku porúch erekcie. 

Pohybové aktivity ako beh, chôdza, bicyklovanie sú nenáročnou a najlepšiou prevenciou príčin erektilnej dysfunkcie. Hodina pohybu denne výrazne zlepšuje sexuálny výkon mužov v strednom a vyššom veku. 

Zdravé potraviny, ktoré znižujú riziko ED a prakticky všetkých ochorení, spojených so sedavým zamestnaním. Odporúča sa konzumácia ovocia, zeleniny, celozrnných potravín a rýb.  Je potrebné dodržiavať prísun vitamínu B12(zdroje: kyslá kapusta, droždie, pečeň, sója, syry, ryby, vajcia, vnútornosti, hydina), ktorý je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek a fungovanie centrálneho nervového systému. 

Pohyb a zdravá životospráva predchádza srdcovo – cievnym ochoreniam, ktoré spôsobujú poškodenie krvného riečišťa aj v oblasti penisu a jeho nedostatočné prekrvenie v prípade erektilnej dysfunkcie. Získanie a udržanie si primeranej hmotnosti je ďalšou z dobrých stratégií ako sa vyhnúť alebo zbaviť ED. Je dôležité si uvedomiť, že bez skončenia alebo výrazného obmedzenia fajčenia a alkoholu je akákoľvek námaha zbytočná.

Aj vo svojej kuchyni nájdete potraviny, ktoré podporujú erekciu a zdravý sexuálny život. Obsahujú flavonoidy, zinok, bielkoviny, zdravý tuk a vitamíny. Kvalitná horká čokoláda, morské plody ako ustrice, mušle, krevety. Ďalej napríklad zázvor, vlašské orechy alebo vajíčka. Všeobecne sa dá povedať, že jedlá, ktoré sú zdravé pre srdce, sa výborne hodia aj na udržanie zdravej sexuality.

Prírodné „,liečivá“ na podporu libida a erekcie pozná ľudstvo už dlhé stáročia. Väčšinou obsahujú látky, ktoré zvyšujú hladinu testosterónu, zlepšujú krvný obeh a dodávajú energiu. Najznámejšie sú ženšeň, maca peruánska a kotvičník zemný (tribulus terestis), známy aj ako prírodný steroid.