Uromedik_logo (1)

0902 818 313

urolambulancia@gmail.com

PRINCÍP TERAPIE RÁZOVOU VLNOU

Liečba erektilnej dysfunkcie fyzikálnou metódou mimotelovej zvukovej rázovej vlny bola vyvinutá z technológie používanej pri rozbíjaní ľadvinových kameňov prístrojom zvonka. Rázová vlna predstavuje dostatočný a cielený podnet, ktorý podporuje biologické samoregeneračné (samoliečebné) procesy v postihnutej oblasti.

Terapia rázovou vlnou ako jediná rieši príčinu vzniku porúch erekcie. Ide hlavne o vytvorenie nového krvného riečišťa a rozvoj miestneho prietoku krvi, ktorých nedostatočnosť alebo porucha je najčastejšou príčinou erektilnej dysfunkcie.Ostatné metódy ako chemické medikamenty, injekcie alebo implantáty sa snažia potierať následky. Liečba je mimotelová, bezbolestná a bez chirurgického zásahu do organizmu. Jej cieľom je  naštartovať tvorbu nových ciev v penise a tým zabezpečiť jeho lepšie prekrvenie. 

Jedna liečebná kúra predstavuje štyri sedenia jedenkrát týždenne, aplikácia vĺn z hlavice prístroja s kremíkovými kryštálikmi po dĺžke penisu trvá niekoľko minút. Už mesiac po prvej kúre potvrdilo trvalé zlepšenie viac ako 81% pacientov. Ambulacia spoločnosti UROMEDIK je vybavená najmodernejšou nemeckou technológiou akustickej rázovej vlny.

SYSTÉM PIEZOWAVE 2

Pracovisko spoločnosti UROMEDIK MUDr. Martina Blažeka, ktorej táto náučná stránka patrí, poskytuje liečbu erektilnej dysfunkcie prístrojom LSTC – ED  PiezoWave2 od svetovo uznávanej nemeckej spoločnosti Richard WOLF, GmbH. Je ideálny na liečbu erektilnej disfunkcie, pretože v porovnaní s inými systémami:

  • dokáže úplne pokryť orgán a teda lieči celú oblasť penisu lineárne
  • systém nie je potrebné kombinovať s farmaceutickou liečbou
  • má extrémne presné zameranie dĺžky a hĺbky účinku rázových vĺn
  • poskytuje najkratšiu dobu liečby (jedno sedenie je v dĺžke približne 8-10 min)
  • dosahuje celkovo kratší čas liečby v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami prístrojov

POROVNANIE PRÍSTROJOV

Ak sa muž odhodlá riešiť svoj obmedzujúci problém s erektilnou dysfunkciou je NUTNÉ, aby zvážil výber prístroja na špecializovanú liečbu. Vzhľadom na to, že v našej krajine existujú ambulancie alebo kliniky, ktoré používajú technológie rôzneho pôvodu a veku, porovnávať treba nasledovné parametre terapie:

POTREBNÉ porovnať si prístroje:
  • cena špecializovanej liečby / či musí pacient absolvovať jednu, alebo dve kúry liečby/,
  • počet sedení a doba špecializovanej liečby,
  • počet impulzov za sedenie,
  • rozsah používanej hlavice na prístroji – fokálna, lineárna, LSTC technique.
Porovnanie parametrov liečby erektilnej dysfunkcie rázovou vlnou, pri použití rôznych prístrojov a technológií

TypVýrobcaPočet impulzov za sedeniePočet sedeníPočet impulzov za liečbuTyp hlaviceDÔLEŽITÉ PRE PACIENTA
DOULTIH SD1StorzMedical3000618000focalLiečbu je potrebné absolvovať dvakrát, celkom 12 sedení. Cena jednej etapy liečby je 920 € za 6 sedení. Celkové náklady pacienta na liečbu cca 1.850 €
ED1000Medispec15001218000focalLiečbu je potrebné opakovať dvakrát, spolu 24 sedení. Cena jednej etapy liečby je 650 € za 12 sedení. Celkové náklady pacienta na liečbu cca 1.299 €,-
RENOVA Direx5000420000linearLiečbu je potrebné opakovať dvakrát, spolu 8 sedení. Cena jednej etapy liečby je 599 € za 4 sedenia. Celkové náklady pacienta na liečbu cca 1.199 €
PIEZOWAVE2Richard Wolf6000424000LSTC techniqueLiečbu je potrebné absolvovať len JEDEN krát, spolu 4 sedenia. Cena kompletnej liečby je 990 €. Vstupná konzultácia, záverečná kontrola a celková starostlivosť je ZDARMA. CENU za liečbu je možné zaplatiť aj v dvoch splátkach.

Informácie uvedené v tabuľke sú verejne dostupné na internete.